кинески Фенер

      Фенер фестивал се слави на 15-от ден на првиот кинески лунарниот месец, и традиционално завршува кинеската Нова Година period.During Кинеската Нова Година, семејствата се излезе да се види убава фенери и светлина украси, направена од страна на кинески занаетчии. Секоја светлина објект кажува легендата, или симболизира древна Покрај Кинески folktale.In да се осветлени декорации, изложби, перформанси, храна, пијалоци и активности на децата често се нудат, претворајќи ја секоја посета во незаборавно искуство.

фенер фестивал      И сега на  фестивалот фенер не се само се одржи во Кина, но изложени во Велика Британија, САД, Canda, Сингапур, Кореја и така on.as еден од традиционалните народни активности во Кина, фестивал фенер е познат по својот генијален дизајн, парична казна за производство кои enrichs локалните културниот живот на луѓето, се шири среќа и да се зајакне обединување на семејството и да се изгради позитивен став кон life.The фенер фестивал  е одличен начин за продлабочување на културната размена помеѓу ohter земји и Кина, зајакнување на пријателството меѓу луѓето во двете земји. Уживајте во фенери      Magnificent lantern displays are built on-site by our artisans normally, using a variety of materials including silk and chinaware. All of our lanterns are then illuminated by environmentally-friendly and cost-effective LED lights. The famous pagoda is made of thousands of ceramic plates, spoons, saucers and cups knotted together by hand – always a visitor favorite.Огромни Големина Фенер Производство 副本

      Од друга страна, бидејќи на повеќе и повеќе проекти фенер во странство, ние почнуваме да се произведуваат најголем дел на фенери во нашата фабрика, а потоа испрати неколку statt да ги asemble на местото (некои огромна големина фенери се уште се произведуваат на сајт, исто така).заварување челична конструкција 副本

Shap Приближно челична конструкција со заварување пакет светилка Buble во 副本Bundle Engery Saving Lamp Insideлепак ткаенина на челична конструкција 副本Glue Diverse Fabric on The Steel Structureсе справи со детали 副本Handle with Details Before Loading

      Фенер прикажува се неверојатно детална и комплексно изградени, со некои фенери како голем како 20 метри и 100 метри во должина. Овие големи фестивали задржи својата автентичност и да подготви во просек од 150.000 до 200.000 посетители од сите возрасти во текот на нивниот престој.

Видео на Фенер фестивал