Контактирајте не

Често Анкетирани Прашања што може да се стави

1.How ќе произведуваат фенери?
      Многу материјали се користат во фенер manufacture.normally ние заварување на челик structre во shap ни треба, и јазол предводени од светлата на структурата, конечно ставете боја ткаенини на површината.

2.How време е потребно за да се кандидира една фенер фестивал?
      It normally takes 40 days to make lanterns in Zigong and another 25 days for continuous lantern fabrication and installation. 50-90 days for lantern festival is considered reasonable. It takes 5-10 days for demolition.

3.How долго овие фенери можат да бидат изложени?
      Фестивал фенер последните 2 или 3 месеци нормално, но тоа може да трае најмногу 6 месеци.

4.What можете да направите ако сакате да се одржи овој настан секоја година?
      Фенери се познати на неговата јасна тема, карактеристична форма, таписерии техника и големата scale.it може да се произведуваат во различен облик и apperance.so ние ќе deisgn различни фенери за вас секоја година и да го донесат посетителите поинакво искуство.

5.How ќе се кандидира во странство Фенер фестивал?
      Штом еднаш се потврди desings фенер, ние ќе го направи фенери во нашата фабрика и да ги транспортираат до местото на домаќинот и да ја инсталирате there.around 8 штабови за mainteannce за време на изложби ќе остане.

6.Што вид на соработка на владата ќе обезбеди?
      Ние не само да продаваат производи фенери за вас, но ние сме среќни да се инвестира фестивал фенер заеднички, ги сноси трошоците заедно и споделување на придобивките во однос со вас, ако проценката на можностите е одобрен од страна на нас.

Покана за глобална турнеја на кинески Фенер фестивал

адреса

No.1818 Huichuan патот Нов округ, провинцијата Zigong, Сечуан, Кина
    Поштенски код: 643.000

Е-пошта

binting@haitianlantern.com

телефон

Tel: +86-813-8239365

Mob&Whatsapp: +86-15983172848