настанот

 • фенер куќа

  куќа на фенер е еден од најпопуларните интерактивни активности во еден фенер festival.Lantern куќа е едно место каде што децата може да излезе со своите imginations и да ги покажат своите способности сликарство при цртање на кои било бројки за овие мали lanterns.it не е само еден начин да работа способност пракса дете, но, исто така, се прошири на традиционалните фенер изработка на младите.

  слика
 • Кинески занает пазар

  Во еден кинески Фенер фестивал, тоа не е само на изложби на разни lanterns.we, исто така, да се обидат најдобро да се донесе повеќе chinoseries на локалните audience.chinese занаетчиски производи се многу популарни сите time.they се економски и добри работи за спомени.

  слика
 • Кинески културни Претстави

  фестивал фенер не само вклучува прекрасен фенер прикажува но исто така живеат performances.Chinese уметнички изведби се претставник на долга историја на Кина и богата култура. Фенер фестивал, како еден вид на култура Exchage, некои од најпопуларните нашите перформанси вклучуваат во живо акробатика, Сечуан опера лицето, оган перформанси, и повеќе се одржуваат фестивали на фенер.

  слика
 • Animatronic диносаурус изложба

  Animatronic диносаурус е еден од presentatives во Zigong.these живот како праисториски фигури може да се заврши многу movments како трепкање на очите, устата се отвораат и затвораат, од глава до врат лево кон десно, стомакот здив и така натаму синхронизирате со звук effects.these подвижни чудовишта се друг attracdtion во еден фенер фестивал и тоа е еден од фаворитите на гостите, исто така.

  слика